EN İYİ 10 TIBBİ CİHAZ ŞİRKETİ

Tıbbi cihazlar yaşam bilimleri içinde en hızlı büyüyen alanlardan biridir. Bu geniş endüstri, teşhis ve tıbbi görüntüleme makinelerinden cerrahi aletler ve ortopedilere kadar her türlü cihazı geliştirmektedir. Son yıllarda yaşanan teknolojik ilerlemelerle birlikte, tıbbi cihazların yenilikçi yazılım teknolojisini bir araya getirdiği sağlık teknolojisi gibi alt sektörler katlanarak büyüdü. Son 12 ayda tıbbi cihaz sektöründe, özellikle sağlık teknolojisine ve yapay zeka yatırımlarına bağlı olarak, etkileyici bir büyüme kaydetti ve ProClinical, 2018 gelirleri ile dünyadaki mevcut ilk 10 tıbbi cihaz şirketinin aşağıdaki listesini derledi:

 

10. STRYKER

$13.6 milyar

Stryker, çeşitli portföyünde diğerleri arasında ortak değiştirmeler, cerrahi aletler, tıbbi makineler, beyin cerrahisi ve omurilik cihazları geliştiren ABD merkezli bir tıbbi teknoloji şirketidir. Fortune 500 şirketi 2018’de toplam gelir artışının% 9,3’ünü ve üç iş kolunun tamamında da güçlü bir büyüme elde etti: Ortopedi (% 5,9) MedSurg (% 8,6) ve Nöroteknoloji ve Omurga (% 18). 2019 yılında şirketin satışlarının% 6-6,5 oranında artması bekleniyor.

 

9. SİEMENS HEALTHİNEERS

$15.4 milyar (€13.4 milyar)

Siemens Healthineers, Alman otomasyonunun medikal teknoloji koludur ve Siemens’in elektrik şirketidir. Şirket, özellikle tıbbi görüntüleme ve tanılamaya odaklanan çok çeşitli terapi alanları için tıbbi cihazlar ve teknoloji geliştirmektedir. 2018 rakamlarının sonuna göre gelirlerde% 2’lik hafif bir düşüş vardı, ancak Avrupa, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere bölgelere göre önemli bir büyüme oldu. Gelir artışları, Ocak 2018’de Fast Track Diagnostics’i satın alması sayesinde çoğunlukla şirketin teşhis edici hayal dünyasının satışlarındaki büyümeye bağlanıyor.

8. CARDİNAL HEALTH

$15.6 milyar

Çok uluslu sağlık şirketi Cardinal Health, 2018’de gelirlerinde% 15’lik etkileyici bir artış yaşayan bir tıbbi cihaz segmentine sahiptir. Şirket, dünya çapında 100’den fazla ülkeye yara bakımı, laboratuvar, cerrahi ve ev sağlık ürünleri sunmaktadır. Kardinal Sağlık, büyümeyi akut sonrası (rehabilitasyon veya palyatif bakım) ve Cordis gibi markalı ürünlerin başarısına bağlıyor. Şirketin 2017 yılında Medronic’in Hasta Bakımı, Derin Ven Trombozu ve Beslenme Yetersizliği işini satın alması, tıbbi cihaz işini gerçekten artırdı.

 

7. ABBOTT LABORATORİES

$18.9 milyar

Amerikan yaşam bilimleri şirketi Abbott Laboratories, vasküler hastalık, diyabet ve görme bakımı alanında tıbbi cihazlar geliştirmede dünya lideridir. Şirketin tıbbi cihaz segmenti, 2017 rakamlarına göre% 10,1 arttı ve teşhis segmenti 2018’de en yüksek performansa ulaştı. Abbott, Ocak 2019’da, minimal invaziv kalp kapağı değiştirme teknolojisi geliştiren bir şirket olan tıbbi cihaz firması Cephea Valve Technologies’i satın aldı. Açık kalp ameliyatı ihtiyacını ortadan kaldırdı.

 

6. FRESENİUS

$18.92 milyar (€16.5 milyar)

2018’in sonunda, Fresenius Medical Care% 7’lik güçlü bir gelir artışı sağladığını bildirdi. Şirket ayrıca, kilit segmentleri arasında sağlıklı bir büyüme kaydetti: Diyaliz Hizmetleri, Sağlık Ürünleri ve Bakım Koordinasyonu ve kilit küresel pazarlar. 2019’da, gelişmekte olan önemli bir pazar olan Çin’deki ağlarını genişletmeye odaklanılacak. Fresenius’un gelir artışı, diyalizör, makine ve periton diyaliz ürünlerinin yüksek satışlarından ve kısmen de Nisan 2017’de Bakım Koordinasyon bölümüne önemli ölçüde katkıda bulunan Cura Day Hospital’larının satın alınmasından kaynaklanmaktadır.

 

5. GE HEALTHCARE

$19.8 milyar

ProClinical’ın listesinde 5. sırada yer alan GE Healthcare’in geliri, 2017’de 19.1 milyar dolardan 2018’de 19.78 milyar dolara çıkarak% 4’e kadar saygın ve istikrarlı bir artış gösterdi. Tıbbi cihaz şirketi, General Electric’in bir yan kuruluşudur, ancak şirketin GE Healthcare’i yakın bir gelecekte ayrı bir varlık olarak kurmayı planlamaktadır. Bu yılki büyümesi, Güney Doğu Asya ve Latin Amerika gibi gelişmekte olan pazarlara ve Sağlık Bakım Sistemleri ve görüntüleme ürünlerinin satışlarındaki artışa bağlanıyor. GE Healthcare, yapay zeka tıbbi platformlarına ve çözümlerine büyük yatırım yaparak, günden güne güçlenmeye hazırlanıyor.

 

4. PHİLİPS HEALTHCARE

$20.7 milyar (€18.1 milyar)

Philips Healthcare, 2018’de mütevazı ancak istikrarlı bir şekilde% 5’lik bir büyüme elde etti. Medikal teknoloji şirketi, çok uluslu bir teknoloji şirketi olan Philips’in bir iştirakidir ve sağlık teknolojisi sektöründe lider olma konusunda gurur duymaktadır. Tanısal görüntüleme ve kişisel sağlık segmentleri 2018’de özellikle iyi çalıştı ve dijital patoloji sektörü de hızlı bir şekilde büyüdü. 2018’de Philips Healthcare, EPD Çözümleri, Uzaktan Teşhis Teknolojileri, NightBalance ve Blue Willow Systems gibi bir dizi satın alma ile konumunu ilerletmek için stratejik adımlar attı.

 

3. THERMO FİSHER SCİENTİFİC

$24.4 milyar

Amerikan biyoteknolojisi ve tıbbi cihaz şirketi Thermo Fisher Scientific, 2017 rakamlarında % 16 etkileyici bir büyüme kaydetti. Analitik Cihazlar ve Özel Teşhis bölümleri sırasıyla% 11 ve% 7 artarak özellikle iyi bir performans gösterdi. Eylül 2018’de, şirket Gelişmiş Biyoişlemesini almak için Becton Dickinson ile bir anlaşma imzaladı ve en son Mart 2019’da Thermo Fisher Scientific gen terapisi üretim pazarına girdi.

 

2. DEPUY SYNTHES (JOHNSON & JOHNSON)

$27 milyar

Tıbbi cihaz şirketlerinin ilk 10’unda ikinci olan Johnson and Johnson’ın tıbbi cihaz kuruluşu DePuy Synthes. Ortopedik, kardiyovasküler, diyabet, görme bakımı ve cerrahi: Şirket çeşitli terapi alanlarında ürünler geliştirmekte ve üretmektedir. Dünya çapındaki tıbbi cihaz satışları% 1,5 oranında artmış ve başlıca katılımcılar aşağıdaki alanlarda yüksek satışlar elde edilmiştir : Cerrahi vizyon, yara kapanması, biyocerrahi ve elektrofizyoloji.

1. MEDTRONİC

$29.9 milyar

Medtronic, 2019 yılında dünyanın en iyi tıbbi cihaz şirketidir ve 2018’de yıllık yaklaşık 30 milyar dolarlık etkileyici gelir elde etmiştir. Şirket, 2017 rakamlarına göre gelirlerde %1 artış kaydetti ve tüm grup ve bölgelerde büyümesini bildirdi. Gelir artışları, kısmen, yılın en büyük ortopedik anlaşması olarak kabul edilen 2018 yılının sonlarında Mazor Robotics’i devralmasından kaynaklanmaktadır.

Önerilen yazımız: https://lifeofmedical.com/sinir-kontrolu-icin-minik-kablosuz-optik-implant/

 

Kaynak:
  1. https://www.proclinical.com/blogs/2019-5/the-top-10-medical-device-companies-2019#
Araç çubuğuna atla