EN İYİ TIBBİ CİHAZ YÖNETİCİLERİ(2019)

The Healthcare Technology Report, (Sağlık Teknolojileri Raporu) 2019 yılının En İyi 25 Tıbbi Cihaz Yöneticisini açıkladı. Aşağıdaki başarılı kişiler hem yönetilen ürün portföyleri hem de yönetilen bölümler açısından sektördeki başarılı bir sicile dayanarak seçildi. Ayrıca mevcut ve önceki organizasyonların kalibrasyonunu, alandaki genel ömrü ve sektördeki düşünce liderliği de hesaba katıldı.

1.Ashley McEvoy, Johnson & Johnson

Ashley McEvoy, Johnson & Johnson’ın Başkan Yardımcısı, Dünya genelinde Tıbbi Cihazlar Başkanı ve İcra Kurulu üyesidir. Yaklaşık 27 milyar dolar gelir elde eden ve 70.000 iştirakçi istihdam eden ameliyatı, ortopedileri, girişimsel çözümleri ve göz sağlığı şirketlerini yönetmektedir. Ashley, 20 yıldan fazla bir süredir Johnson & Johnson’la birlikte çalışmakta ve Tüketici ve Tıbbi Cihazlarda liderlik görevlerinde bulunmaktadır.

2006 yılında, Pfizer Consumer Healthcare’in Johnson & Johnson’ın şimdiye kadar yapmış olduğu en büyük s

atın alma olan McNeil’e entegrasyonunu yönetti.

  2009 yılında Ethicon’un Dünya Genel Başkanı olarak Ashley, küresel yara yönetimi işini yürüttü ve temel inovasyonları ilerletirken dikiş ve fıtık bakımında liderlik kazandı. Johnson & Johnson Vision Şirket Grubu Başkanı ve Yönetim Komitesi üyesi olarak rol aldığı Ashley ve ekibi, Johnson & Johnson’ın günümüzde sağlık hizmetlerinde en büyük ve en az ihtiyaç duyulan ihtiyaç alanlarından biri olan göz sağlığı konusundaki konumunu yeniden tanımlamıştır. Pennsylvania Üniversitesi’nden lisans derecesi almıştır.

2.Bert van Meurs, Royal Philips

Bert van Meurs, Başkan Yardımcısı ve Görüntü Kılavuzlu Terapinin İş Lideri ve Royal Philips Yürütme Kurulu üyesidir. Bert, Avrupa ve Asya’da araştırma ve geliştirme, klinik bilim ve pazarlama ve satış alanlarında çeşitli liderlik pozisyonlarında 30 yıldan fazla deneyime sahiptir.  Görüntü Kılavuzlu Terapi işletmesi, minimal invaziv tedavileri iyileştirmek amacıyla girişimsel görüntüleme sistemleri, akıllı kateterler, planlama ve navigasyon yazılımı ve hizmeti içeren entegre çözümler sunar.

 

  Bert, 1985 yılında Philips’e katıldı. 2004 – 2012’de, küresel kardiyo / vasküler X-ışını bölümünün genel müdürlüğünü yaptı. 2013 yılında Business Group Imaging Systems’ın Pazarlama Direktörlüğü görevine atandı ve 2015’ten beri Image Guided Therapy iş grubunu yönetti. Utrecht Üniversitesi ve Eindhoven Teknoloji Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesi aldı.

3.Spencer Stiles, Stryker

Spencer Stiles, Grup Başkanı, Ortopedi ve Stryker için Spine’dir. Spencer, Şirketin Ortak Değişimi, Travma ve Ekstremite ve Spine işletmelerini denetler. Ayrıca şu anda Joint Replacement‘in geçici başkanı olarak görev yapıyor. Daha önce, grup başkanı, Nöroteknoloji, Instruments ve Spine olarak görev yaptı. Spencer, kariyerine Stryker ile 1999 yılında başladı. Şirketin endoskopi, spine ve instruments bölümlerinde çeşitli satış, pazarlama ve genel yönetim rolleri vardı.

Üç yıl boyunca iletişim iş biriminin Genel Müdürü, dört yıl boyunca Spine Başkanı ve üç yıl boyunca Instruments Başkanı olarak görev yaptı. Spencer, Stryker’in küreselleşme çabalarını sürekli olarak yönlendirmiştir ve Transatlantik İşletim Modelinin tasarımına önemli bir katkı olmuştur. Spencer, Miami Üniversitesi’nden lisans derecesine ve Nebraska Üniversitesi’nden işletme yüksek lisans derecesine sahiptir.

4.Arthur Butcher, Boston Scientific

Arthur (“Art”) Butcher Temmuz 2016’dan bu yana olduğu bir pozisyon olan Boston Scientific’teki Endoskopi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkanıdır. Gastrointestinal ve pulmoner hastalıkları tedavi etmek için invaziv cihazlar geliştirmek ve pazarlamaktan sorumludur. Art, daha önce Ağustos 2014 – Haziran 2016 tarihleri arasında Japonya Endoskopi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görev yaptı.

 

  Bundan önce, endoskopi ve üroloji ve pelvik sağlık sektörlerinde, Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı, Nisan 2011’den Ağustos 2014’e kadar Endoskopi bölümü ve Yeni İş Geliştirme ve Stratejik Başkan Yardımcısı dahil olmak üzere çeşitli pazarlama ve stratejik planlama yönetimi pozisyonlarında bulundu. Boston Scientific 1997 yılında çeşitli bölümlerde artan sorumlulukla yönetim rollerini üstlenmiştir. Pennsylvania Üniversitesi’nden lisans derecesi ve Columbia Üniversitesi’nden MBA derecesi aldı.

5.John Liddicoat, Medtronic

    Dr. John Liddicoat, Medtronic’in Amerika Bölgesi Genel Müdür Yardımcısı ve Başkanıdır ve Şirket’in İcra Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. 2006 yılında Atrial Fibrilation Technologies Başkan Yardımcısı olarak Medtronic’e katıldı. Ağustos 2014’te başlayan Dr. Liddicoat, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkan, Kardiyak Ritim ve Kalp Yetersizliği (CRHF) Bölümü olarak görev yaptı.

 

    Medtronic’e katılmadan önce iki tıbbi cihaz şirketi kuran ve en son olarak Boston’daki Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi’nde Harvard Tıp Fakültesi’nde Yardımcı Doçent olarak atanan bir kardiyotorasik cerrahtır. John, University of Chicago’dan tıp doktoru olan Boston Üniversitesi’nden MBA derecesi ve Michigan Üniversitesi’nden lisans derecesi aldı.

6.Mojdeh Poul, 3M Health Care

   Mojdeh Poul, tıbbi ve ağız bakımını, ilaç dağıtım cihazlarını, sağlık bilgi sistemlerini ve gıda güvenliğini kapsayan 3M’in Sağlık Bakım Grubu’na liderlik ediyor. Mojdeh, 2011 yılında 3M’e Sağlık İşleri Grubu’nun Kritik ve Kronik Bakım Çözümleri Bölümü’nde Global Pazarlama Lideri olarak katıldı.

 

   2016 yılında 3M Kanada Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yapmadan önce Gıda Güvenliği ve Enfeksiyon Önleme işletmelerinde küresel liderlik rolleri, daha sonra da 2018’de 3M’in Güvenlik ve Grafik İş Grubu’nun genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Medtronic ve Boston Scientific ile artan sorumluluk, liderlik rollerini üstelenmiştir. Hem lisans hem de yüksek lisans derecelerini Louisville Üniversitesi’nde makine mühendisliği dalında sürdürmek için 1984’te Amerika Birleşik Devletleri’ne geldi. Daha sonra Chapel Hill’deki North Carolina Üniversitesi’nde MBA yaptı.

7.Patrick Holt, Cordis

  Patrick Holt, Kardinal Sağlık’ın girişimsel vasküler işi olan Cordis’in Başkanıdır. Cordis, 50 yıldan fazla bir geçmişe sahip girişimsel kardiyoloji ve endovasküler teknolojinin lider sağlayıcısıdır. Patrick, dünya çapında sağlık sektöründe uçtan uca ticarileşmenin tüm yönleriyle 20 yıldan fazla bir deneyime sahip olan Cordis operasyonlarından sorumludur.

 

Daha önce, Asya Pasifik’teki Kardinal Sağlık Medikal bölümünün başkanlığını yaptı, burada Kardinal Sağlık’ın Cordis, Hasta Kurtarma işi, Kardinal Sağlık markalı ürünler ve Kardinal Sağlık Envanteri Yönetim Sistemi (CIMS) de dahil olmak üzere çeşitli tıbbi ürünler portföyünün genişlemesine öncülük etti. Kardinal Sağlık’tan önce Patrick, Allergan’da başkan yardımcısı ve Asya’nın bölge genel müdürü de dahil olmak üzere artan sorumluluk liderliği pozisyonlarında bulundu. Ayrıca Çin, Japonya ve Kore gibi kilit pazarlarda şirketin başkan yardımcısı ve genel müdürü olarak görev yaptı. Patrick, Avustralya’daki Monash Üniversitesi’nden biyokimya ve kimya alanında lisans derecesi aldı.

8.Brad Cannon, Smith & Nephew

  Brad Cannon, 2012 yılında Smith & Nephew’a katıldı ve o zamandan beri Smith & Nephew’in Avrupa ve Kanada’daki başkanı, Şirketin Pazarlama Müdürü ve şu anda Global Spor Hekimliği ve Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak görev yapıyor.
Avrupa ve Kanada Başkanı olarak Brad bu bölgelerdeki ticari işletmeyi başarıyla yönetti.

 

  Ayrıca, Smith & Nephew’un Yeniden İnşa, Endoskopi, Travma ve Ekstremite işlerine liderlik eden Global Ortopedik Franchise Başkanlığı görevinde bulundu. Brad, Smith & Nephew’dan önce Medtronic’in Spine ve Biologics bölümünde çalıştı. 2009’dan itibaren Medtronic’in Spine International (Uluslararası Spine Uluslararası) bölümünden sorumluydu ve ABD satışları ve küresel ticari operasyonlar başlığı altında görev aldı. Brad Washington ve Lee Üniversitesi’nden lisans derecesi ve Pennsylvania Üniversitesi’nde Wharton İşletme Fakültesi’nden MBA derecesi aldı.

9.Michael Reitermann, Siemens Healthineers

Michael Reitermann, 2015’ten beri Siemens Healthineer’in Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Ayrıca, 2018’den beri Teşhis Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Michael, Siemens’in Teşhis Bölümü Başkanı olarak sağlık sektöründe üst düzey lider pozisyonlarında bulunmuştur.

Daha önce X-ışını, Anjiyografi ve Moleküler Görüntüleme iş kollarında ürün geliştirme, pazarlama, satış ve genel yönetim konularında artan sorumlulukla yönetim pozisyonlarında görev yapmıştır. 1990 yılında kurumsal planlamada şirkete katıldı ve 1998’de sağlık sektörüne katılmadan önce Siemens Management Consulting’de ortak oldu. Michael, Almanya Karlsruhe Üniversitesi’nden endüstri mühendisliği derecesine ve British Columbia Üniversitesi’nden MBA derecesine sahiptir.

10.Brian Blaser, Abbott

   Brian Blaser, geçtiğimiz günlerde Abbott’un teşhis, moleküler ve bakım noktalarına liderlik ettiği Teşhis Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı olarak emekli oldu. Brian, doktorlara hastalarına en iyi bakımı sağlayabilmeleri için daha akıllı, daha hızlı kararlar almaları için gereken bilgileri veren, yaşamı değiştiren tanılama teknolojilerini yaratmaya adanmış dünya çapında 19.000 çalışandan oluşan bir ekip ve bilim insanından oluşan bir ekip kurdu.

  Abbott’tan önce Brian, Johnson & Johnson, Eastman Kodak ve General Motors’ta mühendislik, finans ve operasyon konularında sorumluluk üstlendi. Makine Mühendisliği alanında lisans derecesini Dayton Üniversitesi’nden, Rochester Teknoloji Enstitüsü’nden MBA derecesini aldı.

11.William “Dan” Daniel, Danaher

William “Dan” Daniel, Danaher’in Teşhis ve Diş bölümlerinin Genel Başkan Yardımcılığının yanı sıra kuruluşundan bu yana, şirketin Çeşitlilik ve Katılım Konseyi’nin genel sponsoru olarak görev yapmaktadır. 10 yıldan uzun bir süredir üst düzey bir yönetici olarak Dan, şirketin Teşhis ve Dişçilik işlerini denetlemek için yükseldi. Bu görevde, Beckman Coulter, Leica Biosystems, Radiometer, Ormco, Nobel Biocard, KaVo Kerr ve Implant Dental dahil olmak üzere Danaher’in Teşhis ve Dental portföylerini içeren birden fazla işletme genelinde lider inovasyonda önemli bir rol oynamaktadır.

Danaher’e katılmadan önce Dan, kariyerine 19 yıl görev süresi boyunca çeşitli liderlik pozisyonlarında bulunduğu Arvin Industries ile başladı. Dan lisans derecesini DePauw Üniversitesi’nden, MBA derecesi ise Virginia Üniversitesi’nden aldı.

12.Charles DiNardo, Aesculap (B. Braun)

Charles (Chuck) DiNardo, B. Braun şirketi olan Aesculap’ın Başkanıdır. Şirket, genel, nöroloji, omurga, ortopedik cerrahi ve rejeneratif tıp alanlarında yeniliğe odaklanmaktadır. Chuck son 12 yıldır Aesculap’ı yönetiyor. Uzun vadeli stratejik yönelimi belirledi ve 2020 stratejik planına uyması için organizasyonu yeniden yapılandırdı.

Ayrıca, laparoskopik bir cihaz şirketi ve bir kardiyotorasik cihaz şirketi de dahil olmak üzere bir dizi soket alımını denetledi. Chuck ayrıca, ilgili gelişim ve pazar uzmanlığından yararlanmak için pazardaki kilit rakiplerle stratejik ortaklıklar kurmuştur. Daha önce, Şirket’in Baş Kurumsal Görevlisi idi. Aesculap’tan önce, B. Braun Medical’ın Genel Danışmanı Yardımcı Başkan Yardımcılığı yaptı. Chuck, John Carroll Üniversitesi’nden lisans derecesi ve Villanova Üniversitesi’nden JD derecesi aldı.

 

13.Peter J. Valenti III, Hologic

   Peter J. Valenti III, 2014 yılının başında katıldığı bir milyar dolarlık tıbbi cihaz şirketi olan Hologic adına Meme ve İskelet Sağlığı Çözümleri Bölüm Başkanıdır. Bölüm, Mamografi, Girişimsel Meme Sağlığı ve Kemik alanında küresel bir liderdir. Daha önce Pete, New England Consulting Group adlı Pazarlama Stratejisi firmasının ortağıydı. Bundan önce Bausch + Lomb için Kuzey Amerika Devlet Başkanı, Vision Care ve Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Global Başkan, Vision Care olarak görev yaptı.

  Bausch + Lomb Küresel Başkanı’nın rolünde, Vizyon Bakım işinin geri dönüşünü, on yıldaki düşüşden önemli bir büyümeye başarıyla yönlendirdi. Peter’ın sağlık yöneticisi olarak kariyerine Covidien’de oynadığı roller dahil 20 yıldan fazla, Johnson & Johnson’da 12 yıldan fazladır. Pete 1992’de Cornell Üniversitesi’ndeki Johnson School of Management’dan MBA derecesini ve Connecticut Üniversitesi’nden lisans derecesini aldı.

14.Myriam Curet, Intuitive

  Myriam J. Curet, M.D., Aralık 2005’te Baş Tıbbi Danışman olarak Intuitive‘e katıldı. 2014 yılında Başhekim Başkan Yardımcısı ve 2014 yılında Başhekim Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı ve 2017 yılında Başhekim Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Myriam, 17 yıldan fazla bir süredir Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yaptı. Palo Alto Veteran İdare Tıp Merkezi’nde yarı zamanlı klinik randevu ile Ekim 2015’ten bu yana Klinik Cerrahi Profesörüdür.

 Harvard Tıp Fakültesinden yüksek lisans derecesini aldı ve genel cerrahi uzmanlık programını Chicago Üniversitesi’nde tamamladı. New Mexico Üniversitesi’ndeki Cerrahi Endoskopi Bursunu bitirmeden önce dört yıl Hint Sağlık Servisi’nde çalıştı. 2000 yılında Stanford Üniversitesi Cerrahi Bölümü’ne katılmadan önce altı yıl boyunca New Mexico Üniversitesi’ndeki fakültede idi.

15.Victoria Carr-Bendel, Sonova

   Victoria (Vicky) E. Carr-Brendel, Cochlear Implants Grup Başkan Yardımcısı ve Sonova’daki Gelişmiş Biyoniklerin Başkanıdır. Şirkete 2015’in ortalarında CEO olduğu global ve yenilikçi bir transkateter kalp kapakçığı şirketi olan JenaValve Technology’den katıldı. Kariyerine araştırma ve geliştirme alanında bilim insanı olarak başladı ve kariyeri boyunca gittikçe daha büyük iş rolleri üstlendi.

 

  JenaValve’de, şirketi yeni ürün geliştirme, CE işareti için klinik deneme tamamlama ve yeni nesil vana ve sistemlerin ticari lansmanını optimize etme konusunda şirketten sorumluydu. JenaValve’den önce, Bayer girişimsel radyoloji satın alması da dahil olmak üzere küresel iş operasyonlarını yürüttüğü Periferik Müdahale bölümünde Boston Scientific’te Franchise Genel Müdürü olarak çalıştı. Mikrobiyoloji ve immünolojide doktora derecesine sahiptir.

16.Michael J. Pederson, Abbott

   Michael J. Pederson, Abbott’un Kardiyak Aritmi ve Kalp Yetersizliği Bölümünün Kıdemli Başkan Yardımcılığı, Temmuz 2017’den beri sahip olduğu bir pozisyondur. Michael, şirketin kardiyak aritmi işinin organik büyüme ve stratejik satın almalar yoluyla kurulmasına yardımcı olmak için ilk olarak Abbott Elektrofizyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı olarak Abbott’a katıldı.

  Michael, tıbbi cihaz endüstrisinde 25 yıldan fazla deneyime sahiptir; Abbott’a katılmadan önce VytronUS, Boston Scientific ve Guidant Corp gibi birçok büyük biyoteknoloji şirketinin kardiyak ritmi yönetimi, elektrofizyolojisi ve vasküler bölümlerinde liderlik rolünü üstlendi. Michael, Wisconsin Üniversitesi, Madison ve Chicago Üniversitesi’nden pazarlama ve finans alanında MBA derecesini aldı.

17.Hikaru Samejima, Terumo

Hikaru Samejima, şu anda Kardiyak ve Vasküler Şirket Başkanı ve Girişimsel Sistemler Bölümü, Terumo Kardiyak ve Vasküler Şirketi Bölüm Başkanı, 2018’den bu yana üstlendiği rolleri görevini sürdürmektedir. Özellikle kardiyopulmoner bypass, intraoperatif izleme ve vasküler greftlemeye odaklanan yenilikçi ve devrim niteliğindeki tıbbi cihaz gelişmeler göstermiştir. Hikaru, lisans derecesini Tokyo’daki Keio Üniversitesi’nden ekonomi dalında lisans derecesini ve Duke’in Fuqua İşletme Okulu’ndan MBA derecesini aldı.

18.Matt Turner, Ormco (Danaher)

   Matt Turner, ortodontistlere tedavi süresince kullanılan parantez, tel, yapıştırıcı ve yardımcı malzemeleri sağlayan bir Danaher şirketi olan Ormco Başkanıdır. Matt, en son olarak, General Electric’in (GE) Petrol ve Gaz Yüzey bölümünde, Elektrik ve Su bölümünde yaklaşık 10 yıl geçirdikten sonra, satış ve ticari başkan yardımcısı olarak görev yaptı. GE’den önce McKinsey & Company’ye danıştı ve ABD Hava Kuvvetleri’nde Kaptan rütbesini aldı. MIT’den makine mühendisliği ve siyaset bilimi dereceleri aldı ve Harvard Business School’dan MBA derecesi aldı.

 

 

 

19.Deepak “Dee” Khuntia, Varian

Varian’daki Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Tıbbi Sorumlusu olarak, Deepak “Dee” Khuntia, şirketin Tıbbi İlişkiler programını yönlendirmekten sorumludur. Bu kapasitede, Dee, Varian’ın ürün, iş geliştirme, inovasyon ve düzenleyici ekiplerine klinik risk ve fırsatlar, olumsuz deneyim raporları, güvenlik incelemeleri, ürün yaşam döngüsü değerlendirmeleri, klinik protokol tasarımı konularında bilimsel ve klinik rehberlik sağlamada kritik bir rol oynamaktadır.

   2013 yılında Varian’a katılmadan önce, Dee büyük bir Bay Area özel uygulaması için Araştırma ve Eğitim Direktörü olarak görev yaptı. Kariyerine Madison’daki Wisconsin Üniversitesi’nde uygulayıcı doktor olarak başladı. Burada Residency Program Direktörü ve Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı Başkan Yardımcılığı yaptı. Dee, tıp fakültesini Illinois Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden aldı ve Cleveland Clinic’teki radyasyon onkolojisi bölümünden mezun oldu.

20.Stéphane Le Roy, Getinge

   Stéphane Le Roy, 2018 yılında Getinge’nin Surgical Workflows iş alanı Başkanı olarak atandı. Surgical Workflows bölümünün başı olarak, Stéphane, İsveç firmasının bu alanda sunduğu danışmanlık hizmetinden oda ve ekipman optimizasyonuna kadar geniş bir ürün ve hizmet yelpazesini yönetiyor. Getinge İcra Takımı üyesidir ve doğrudan Şirket Başkanı ve CEO’su Mattias Perjos’a rapor verir. Terfi etmeden önce Stéphane, Güney Batı Avrupa Bölge Başkanı olarak görev yaptı.

 

    2012 yılında Fransa’da Enfeksiyon Kontrolü Ülke Müdürü olarak Getinge’ye katıldı. Comapny’ye katılmadan önce Stéphane, GE Healthcare ve Siemens’te tıbbi görüntüleme sistemleri bölümünde satış, ürün ve pazarlamadan sorumlu olduğu bir yerde çalıştı. Fransa’da Ecole Nationale des Ponts ve Chaussées’den endüstri mühendisliği yüksek lisansını aldı.

21.Francisco Canal, Hill-Rom

  Francisco Canal, Haziran 2017’de Chicago merkezli tıbbi cihaz üreticisi Hill-Rom’da Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Küresel Cerrahi Çözümler Başkanı oldu. Bu görevde, şirketin çeşitli OR ürün yelpazesinin geliştirilmesine ve üretilmesine öncülük etti. Francisco, kariyerine Ekim 2015’te Hill-Rom Avrupa Başkanı olarak Hill-Rom’da başladı ve şirket’in o bölgedeki büyümesini desteklemede etkili oldu.

 

Francisco, Hill-Rom’a katılmadan önce, Baxter, Gambro ve Smith & Nephew gibi çeşitli tıbbi teknoloji şirketlerinde üst düzey yönetici görevlerinde bulundu. Lisans derecesini İsviçre’deki IMD’den, Barcelona’daki Intitut Quimic de Sarria’dan kimya mühendisliği dalında yüksek lisans ve Barcelona’daki Universitat Ramon Lull’dan endüstri mühendisliği dalında master yaptı.

22.Tomohisa “Tomo” Sakurai, Olympus

Tomohisa “Tomo” Sakurai, Olympus’ta, Olympus Surgical Technologies America’nın Başkanı, Amerika’nın Olympus Corporation’ın Kurumsal Genel Müdür Yardımcısı ve Tokyo’da bulunan Olympus Corporation’ın CEO’sudur. Şirketle 30 yıldan fazla görev süresinde Tomo, Olympus’un tıbbi cihazlarında ve genel cerrahi iş birimlerinde bir dizi Ar-Ge görevinde bulundu.

Şirketin Cerrahi Teknolojiler bölümü başkanı olarak Tomo, üroloji, jinekoloji, kulak burun boğaz ve genel cerrahi dahil olmak üzere uzmanlık alanlarında sektör lideri tıbbi cihazların geliştirilmesini denetlemektedir. Tomo lisans derecesini Tokyo Tarım ve Teknoloji Üniversitesi’nden elektrik mühendisliği dalında aldı.

23.Mike Briglia, STERIS Corporation

Mike Briglia, STERIS Corporation’ın Yaşam Bilimleri Başkenti Ekipman ve Servisler bölümünün enfeksiyondan korunma ürün üreticisi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürüdür. Bu pozisyon, araştırma ve geliştirme, şirketin mobil VHP ekipmanlarının üretilmesi, stratejinin geliştirilmesi ve yürütülmesi, finansal performans, gelir artışı, müşteri memnuniyeti, operasyonel gelişim ve çalışan gelişimi dahil olmak üzere işin tüm yönlerinden sorumludur.

Mike, 34 yıllık kariyerini STERIS’te 1985 yılında CNC programcısı, kalite mühendisi ve servis mühendisliği yöneticisi olarak çalıştı. O zamandan beri, bölge servis müdürü, global yaşam bilimleri servis müdürü ve başkan yardımcısı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulundu. Mike, Gannon Üniversitesi’nden endüstriyel yönetim dalında diploma ile mezun oldu ve Case Western Reserve University’deki Weatherhead Management School’a katıldı. 

24.Holly Sheffield, Cooper Companies

  Holly Sheffield, Haziran 2018’de küresel tıbbi cihaz şirketi Cooper Şirketlerine Genel Müdür Yardımcısı ve Baş Strateji Sorumlusu olarak katıldı. Bu görev kapsamında, Holly, uzun vadeli hissedar değerini artırmak amacıyla iş geliştirme, kurumsal strateji ve küresel insan kaynaklarına odaklanmaktadır.

20 yıldan fazla deneyime sahip olduğu yatırım bankacılığından Cooper Şirketlerine geldi. Son zamanlarda, 2009’dan bu yana üstlendiği UBS Menkul Kıymetler Genel Müdürü ve Tıbbi Teknoloji Direktörü olarak görev yaptı; Ayrıca, Amerika’nın Yatırım Bankası Çeşitliliği ve Katılım Konseyi’nde ortak başlık da dahil olmak üzere, yatırım bankasında birçok önemli kültürel girişimde bulundu. UBS’den önce Holly Credit Suisse’de genel müdür olarak görev yaptı. Holly, lisans derecesini Cornell Üniversitesi’nden, MBA derecesi ise Columbia Business School’dan aldı.

25.Jim Hollingshead, ResMed

Jim Hollingshead, şirketin tüm uyku terapisi tıbbi cihazlarının geliştirilmesini ve üretilmesini denetleyen bir bölüm olan RedMed’in uyku işinin başkanıdır. Temmuz 2017’de bu göreve atandı ve o zamandan beri, bulut tabanlı iş süreci otomasyonu uygulamalarını ve tıbbi cihazları için yerleşik iletişimleri entegre ederek RedMed’in gelişen stratejisini oluşturma ve yürütme işinde öncülük etti. Jim, RedMed’in Air10 serisi bulut bağlantılı CPAP makinelerinin lansmanını üstlendi ve şirketin SaaS platformlarının hızlı bir şekilde benimsenmesine ve önemli hisse kazanmasına yol açtı.

  2010 yılında ResMed’e Strateji ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak katılmadan önce Jim, 18 yıl boyunca Deloitte’de strateji danışmanı olarak çalıştı. Stanford Üniversitesi’nden mezun oldu. Tarih ve uluslararası ilişkiler alanında lisans derecesine sahip ve doktora derecesini aldı.

 

KAYNAK:

The Top 25 Medical Device Executives of 2019


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla